Renkli Wax Nasıl Kullanılır?

Renkli Wax Nasıl Kullanılır?

Renkli Wax Kullanımı

 

 

 

- Renkli wax çeşitleri diğer saç renklendirici ürünlerine göre avantajlıdır.

 

- Saçlar yıkandıktan hemen sonra, temiz saça uygulanması gerekir.

 

 

- Saçlar ıslak ya da nemli durumdayken sürülmemelidir.

 

 

 

- Jöle ya da köpüğün aksine fazla kullanılmaz. Saç uzunluğuna göre miktar değişmektedir.

 

 

Renkli Wax Nasıl Sürülmeli?

 

 

 

Sabah kalktığınız zaman ya da bir yere giderken saçları şekillendirmek ve renklendirmek için doğru uygulamaları yapmanız gerekiyor.

 

 

Öncelikle saçlarınızı yıkamalısınız. Temiz saçlar çok daha rahat şekilleniyor, şekillendirmenin sonrasında renkli wax daha şık duruyor.

 

 

Daha sonra fön / saç kurutma makinesi kullanılarak saçlarınızı bir taraftan kuruturken bir taraftan da istediğiniz şekli verebiliyor.

 

 

Yıkadıktan hemen sonra havlu yardımı ileıslaklığın alınması gerekiyor. Hafif nemli bulunan saç telleriniz kaldıysa havluyla iyice kurutmanız gerekiyor.

 

 

Elinize saç uzunluk durumuna bağlı şekilde 1-2 fındık tanesi büyüklüğünde renkli wax almanız gerekiyor.

 

 

Saçlarınız kabataslak olsa bile istediğiniz şekli alındığı zaman renkli wax kullanarak siz de istediğiniz saç modellerini oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Renkli wax da aynı renksiz saç şekillendiricilerde olduğu gibi kullanmadan önce ilk olarak elde ısıtmak gerekiyor. Az miktarda wax’ı avuç içlerinizi hızlı bir şekilde birbirine sürterek ellerinize yaydırabilir ve daha iyi kullanabilirsiniz.

 

 

 

Waxı mümkün olduğu kadar saçlarınıza yedirmeye çalışabilirsiniz. Doğrudan şekil vererek geçerseniz gün içerisinde şekilde korunmuyor.

 

 

 

Ellerinizde yer alan wax artık adeta görünmeyecek duruma gelmiş durumda olsa bile hafif şekilde yapılabiliyor.

 

 

 

Saçınızda istediğiniz bir bölgeye renkli waxı yedirdikten sonra istediğiniz saç rengine kavuşmuş olacaksınız.

 

 

 

Sabitliğini arttırmak için güçlü saç spreyi yardımıyla sabit hale gelebiliyor.

 

 

 

Renkli Wax kullanımı hakkında püf noktalar öğrenebileceğiniz yazımızı okuyarak detaylı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Wax Sonrası Kullanım

 

 

- Akşam yatarken saçlarınızı mutlaka yıkamanız gerekiyor. Saçınız üzerinde renkli wax varken uyumamanız öneriliyor. Bunun nedeni wax’ın saçınızda uzun süre bulunması saç derinizi havasız bırakmasıdır.

 

 

 

- Kullandığınız wax’ın saçlarınız üzerinde kalıp halinde kalmadığına dikkat etmeniz gerekiyor. Saç üzerinde kalıp halinde duran wax saçınızda kötü bir görünüme neden olabiliyor.

 

 

 

- Kullanılacak olan renkli wax’ın kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Kalitesiz bir wax kullanırsanız gün içerisinde etkisini herhangi bir şekilde kaybetmesi durumunda saçlarınız bozulabilir ve rengini kaybedebilir. Saçınızın bozulması da sizin için negatif etki yaratıyor, kişinin moralini bozuyor.

 

 

 

- Yumuşak saç tipine sahipseniz saçlarınıza Luis Bien renkli wax ile istediğiniz şekli verdikten hemen sonra saç spreyi ile destekleyebilirsiniz. Wax, saçın kolayca şekil almasını sağlıyor. Ancak yumuşak saç yapılarında daha uzun süreli bir etki gerçekleştirmek için saçınızı spreyle sertleştirmeniz gerekebilir. Saça renkli wax nasıl sürülür? benzerinde yanıtlanmasını istediğiniz sorularınız bulunuyorsa bu konuyu dilerseniz bizlere hemen iletebilirsiniz. Wax ürünlerinin doğru kullanımı sayesinde siz de saçlarınızın en iyi şekilde renklendirebilir ve gün içerisinde daha çekici saçlara sahip olabilirsiniz.

 

Etiketler: wax nasıl kullanılır, wax seçimi, renkli wax, saçları şekillendirmek ve renklendirmek , renkli wax , wax, saça wax nasıl sürülür?
Temmuz 20, 2018
Listeye dön