Renkli Wax Saçı Döker mi?

Renkli Wax Saçı Döker mi?

Erkekler Saçlarını Neden Renklendirmek İster ?

 

 

Erkek saç rengi düzenleyicisi  kullanımının son dönemlerde çok sık kullanımı neden buna ihtiyaç olduğunu gündeme getiriyor. Erkekler saçlarına artık daha fazla önem veriyor ve  şekillendiriciden renklendiriciye  birçok ürünün olduğu Luis Bien  gibi markaları öne çıkarıyor. Bu markaya ait Renkli Wax  da en popüler ürünlerden biri ve erkeklerin renk değişimi ihtiyacına hızlı şekilde yanıt veriyor. Bu  renkli wax ile kısa sürede renk dğeişimi mümkün. Gri, mavi ya da diğer tonlardan dilediğinizi seçebiliyorsunuz. Erkek saçını boyasız renklendirme  için bu anlamda bir hayli etkili durum gözlenebiliyor.  Ruh halinize ve gerekliliklere göre değişik saç renklerini kullanarak kendinizi daha iyi hissetmek mümkün hale geliyor.

 

 

Renkli Wax Saçı Döker Mi ?

 

 

Erkek saçı için wax renklendirici  kullanmak isteyen ya da kullanmaya başlayan kişiler bu malzemenin dökme etkisi olup olmadığını soruyor. Ancak saç uzmanlarının hemfikir olduğu konu, bu gibi ürünlerin kullanımında değil de sonradan temizlenmemesinde sorun olabilmesi.  Yani eğer renkli wax kullanımı varsa bu durumda mutlaka gün sonunda temizlenmesi şart denebilir. Saçın kendini yenilemesi, üzerindeki maddenin giderilmesi ve onarımın sağlanması gerekiyor. Bu kural elbette sadece renkli wax saç renklendiricisi için geçerli değil. Diğer tüm renklendirici ve şekillendiricilerde, saçta uzun süre kalan tüm sprey gibi ürünlerde de mutlaka bu temizliğin yapılması gerekiyor. Saçların ayrıca köklerine uygulama değil de kökten aralık bırakarak sonraki bölümlere uygulama olması gerekiyor.  Köklerin saçları beslemesi durumu olduğu için nefes alması son derece önemli bir durum oluyor. Nefes almayan saçlarda temizlik de olmaması halinde dökülmelere uygun zemin yaratılıyor.

 

 

Erkek Saç Şekillendiricisi Ne Gibi Artılar Sağlar?

 

 

Erkek saç şekillendiricisi saç yapısında görüntü olarak epey fayda sağlar. Örneğin günlük iş hayatınızda her zaman iyi görünmeniz gerekeceğinden saçınızda kaygısız şekilde şekillendirme yapabilirsiniz. Erkek saçları zor şekil alabiliyor.  Kısa olanların çok olması nedeniyle bu durum olabiliyor. Şekle sokma dışında ne gibi artılar olacağına bakılırsa kendinizi daha az stresli hissetmeniz öne sürülebilir. İşiniz ya da özel yaşamınızda iyi görünmek,  beğenilmek ruh halinizin daha iyi olmasında etkili olacaktır. Bu da stresinizi azaltıyor ve olumlu etkiler yapıyor.

 

 

 Saç Bakımında Nelere Dikkat Etmeli ?

 

 

Saç bakımı kapsamlı bir alan olduğu için bakım yaparken de bunu geniş açıdan ele almak gerekiyor. Erkek saç bakımı, özellikle genetik olarak saç dökülmesi sorunu olan kişilerde daha özen gösterilmesi gereken bir alan. Bu şekilde geciktirme işlemi sağlanmış oluyor. Saç köklerine ne kadar az zarar verilirse dökülmesi gecikmiş oluyor. Bakım ürünlerini kullanırken bu nedenle köklerin hasarını engellemek ilk hedef olmalı. Ayrıca bitkisel yağlar köklerin beslenmesinde, parlaklık kazandırmada son derece etkili.  Saç şekillendirme ya da tüm işlemlerde bitkisel maskelerle saçın dış etkenlere karşı direncinin geliştirilmesi hedefleniyor. Saç kökleri ve telleri kötü hava, güneş, rüzgar, is, sigara dumanı gibi durumlardan kötü etkilendiğinden maskeleri yapmak epeyce fark yaratıyor. Çünkü bu maskelerle yenilenme sağlanıyor.

Etiketler: saç renklendirici , erkek saç rengi düzenleyicisi, erkek saçını boyasız renklendirme, renkli wax, erkek saçı için wax renklendirici, saç bakımı, saç şekilldendirci
Temmuz 13, 2018
Listeye dön