Bronzlaştırıcı Güneş Yağı Nedir ve Ne İşe Yarar?

Cildin dış (epidermis) ve iç (dermis) olmak üzere  iki katmanı bulunur. Epidermis koruyucu bir bariyer görevi gören bir katmandır. Zararlı organizmaların dermis katmanına inmesini engeller. Ter bezleri, sinir uçları ve kıl kökleri cildin dermis katmanında bulunur. Epidermisin bunlara ve kan dolaşımına erişimi yoktur. Bu yüzden bronzlaşmaya müsaittir.

Epidermis de katmanlara ayrılır. Epidermisin en derin katmanı olan stratum basale genelde bronzlaşma sürecinin olduğu yerdir. Bu, güneş kaynaklı bronzlaşmalarda olur. Bronzlaştırıcı güneş yağı kullandığınızda buna güneşsiz bronzlaşma süreci denir. Bu süreç ise epidermisin yüzeyindeki tabakada gerçekleşir. Buna stratum corneum denir.

Güneş yağlarının faydaları nedir?

Bronzlaştırıcı güneş yağlarının temel işleyiş biçimi, ciltteki melanin miktarını arttırmak üzerine kuruludur. Bu sayede cildiniz doğal bir şekilde bronzlaşacaktır. Aynı zamanda vücudunuzu güneşin zararlı etkilerinden de koruması, güneş yağlarının sağladığı ekstra avantajlarındandır. Bu noktada bronzlaştırıcı güneş yağları kullandığınızda, güneş yanığı ve güneş lekeleriyle karşılaşma riskinden kurtulmuş olursunuz.Güneş kremi, güneşe çıkmadan önce vücuda sürülür ve etkili olması için gün içinde birkaç kez uygulanabilir.

Güneş Yağı’nın içinde neler var ?

Konu cilt olunca, haliyle cilde en uygun bronzlaştırıcı güneş yağını seçmek de bir o kadar zor olabiliyor. Online ortamdan bronzlaştırıcı güneş yağı sipariş etmeden önce bronzlaştırıcı güneş yağları yorumları size yol gösterebileceği gibi yine bronzlaştırıcı güneş yağı önerileri de size bu süreçte yardımcı olabilir. 

Luis Bien tarafından geliştirilen ve tamamen doğal içeriğe sahip Luis Bien Bitkisel Bronzlaştırıcı Güneş Yağı, bitkisel içeriğiyle dikkat çekiyor;

  • Jojoba Yağı; cilt ve saç sağlığı konusunda oldukça faydalı bir yağdır.
  • Havuç Yağı; cildi ferahlatan, rahatlatan, nemlendirici özelliği olan bir yağdır.
  • Kakao Yağı; antioksidan etkiye sahiptir ve cilde doğal bir parlaklık verir.
  • Susam Yağı; son dönemlerde kozmetik alanda kullanım bulmaya başlamış bir yağ çeşitidir.
  • Ceviz Yağı; kırışıklıklara karşı kullanılmaya başlanmıştır. Cildi güzelleştirici etkisi vardır.
  • Badem Yağı; vitamin ve mineraller açısından oldukça zengindir. Cilt bakımı için kullanılır.
  • Fındık Yağı; cilt ve saç bakımında yaygın kullanımı olan faydalı bir yağdır.
  • Kayısı Çekirdeği Yağı; cildi nemlendirir,besler ve cilt hastalıklarına karşı kullanılır.
  • Keten Tohumu Yağı; içeriğindeki esansiyel yağ asitleri sayesinde cilde pürüzsüzlük kazandırır..