Cilt Lekeleri İçin Krem

Cildimiz, gün içerisinde çevresel faktörlere çok fazla maruz kalıyor.Buna bağlı çeşitli nedenlerden dolayı cilt üzerinde lekeler meydana gelebilir. Özellikle güneş, mevsim şartları, doğum sonrası gibi nedenler bu lekelerin en sık görüldüğü zamanlardır. Bu tarz riskli dönemlerde deride pigmentasyon meydana gelebileceği gibi deride oluşan bu durum ciltte lekelere ve renk değişimlerine zemin hazırlar.

Bunun yanı sıra cilt tipi ya da çevresel faktörler her ne olursa olsun nemlendirme ve lekelere karşı özel bakım, kişinin günlük cilt bakım rutinine eklemesi gereken bir olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Yüzü yıkamak, toniklemek ve nemlendirmek olarak cilt bakımı üç ana başlıkta toparlanırsa; nemlendirme adımı, yüz temizlemenin ardından gelen ve olmazsa olmaz olarak düşünülebilir.

pH derecesi cilde uygun olan ürünler ile her gün cilt temizliği gerçekleştirilmelidir. Ardından cildin kuruması ihtimali göz önüne alınarak E vitamini yönünden zengin nemlendiriciler ile cildin nemlendirilmesi sağlanmalıdır. Özellikle sıcak yaz mevsimlerinde güneşin UV ışınlarına karşı cildi korumak hat safhada önem taşıyor. Aksi halde cildimizde istenmeyen birçok leke oluşabilir, bu durum da özgüvenimiz üzerinde son derece olumsuz bir etki bırakabilir.

Hangi leke giderici kremi kullanmalıyım?

Leke giderici kremlere büyük marketlerde, eczanelerde ve kozmetik dükkanlarında rastlamak mümkün. Neredeyse her kozmetik markasının kendine ait leke giderici kremi olduğu için satın almadan önce hem cilt yapısının iyi bir şekilde tanınması hem de ürünün içeriğinin dikkatlice incelenmesi gerekiyor.

Cilt lekelerini gidermeye yardımcı bakım kremleri; güneş lekeleri, doğum sonrası lekeleri gibi sorunları yok etmeye katkı sağlar. Bu noktada dermatolojik olarak test edilmiş özel förmülüyle öne çıkan Luis Bien Leke Karşıtı Bakım Kremi, çillere, sivilce sonrası oluşan lekeler, hamilelik sonrası lekelerde iyi sonuçlar verebiliyor.

Pirinç kepeği yağı ve E vitamini içeren özel formülüyle; cildi, güneşin zararlı etkilerine karşı korumaya, cilt tonunun düzenlenmesine, lekelerin yoğunluğunun azalmasına ve cildin aydınlanmasına ve düzenli kullanımda cilde daha pürüzsüz bir görünüm sağlamaya yardımcı olur.

Luis Bien Leke Karşıtı Bakım Kremi, lekelerin cilt üzerinde oluşturduğu renk koyuluklarını ve farklılıklarını ortadan kaldırmaya da yardımcı olur. Lekelere etki eden bakım kremi, cildi ipeksi bir güzelliğe kavuşturmaya da katkı sağlar.