Gür ve Dolgun Sakalların Sırrı

Sakallar, günümüz erkeğinin en önemli doğal aksesuarı olarak öne çıkıyor. Bu sebeple sakalların, yüzün her bölgesinde eşit olarak bulunması büyük önem taşıyor. Bölgesel seyreklikler ya da belirli bölgelerde sakal oluşumunun gerçekleşmemesi görsel yönden sorunlara sebep olabileceği gibi kişilerde özgüven eksikliğine de yol açabilir.

Az önce de söz ettiğimiz gibi ergenlik döneminden sonra bazı bireylerde seyrek sakal problemi yaşanmaya devam ettiği gibi bu durum, kişinin özgüven kaybı yaşamasına sebep olabiliyor. En basit şekilde sakalın daha gür çıkması; sakalın beslenmesi ve düzenli bakımıyla ilgilidir. Bu sebeple düzenli sakal bakımı sağlandığı takdirde sakalların arzu edildiği ölçüde çıkması çok daha kolay olacaktır.

Sakallar oluşumu nasıl sağlanır?

Sakal ve bıyıkların çıkmaya başlaması genellikle ergenlikle beraber 12-13 yaşlarında başlar ve gelişimi 20-21 yaşına kadar uzayabilir. Ergenlik döneminde artan hormonlar sakal gelişimine katkı sağladığı gib bazı durumlarda kişiler eşit miktarda hormon üretmelerine rağmen, birinde dolgun, diğerinde ise çok seyrek sakal gözlenebilir. Bunun nedeni genetik altyapı olabilir.

Bunun dışında beslenme alışkanlığı, stres, uyku bozukluğu, cilt problemleri gibi diğer iç ve dış etkenler de sakalların az, seyrek ve zayıf olmasına neden olabilir. Sakalların çıkmaması ya da seyrek çıkması, bazı bölgelerde sakal mevcutken bazı bölgelerde az çıkması sık rastlanan durumlardır. Bu yüzden ergenlik ile beraber sakal ve bıyık oluşumundan rahatsız olan bireyler sakal ve bıyık bakımına çok daha fazla özen göstermelidir.

Hangi sakal bakım ürününü kullanmalıyım?

Gür ve dolgun sakallar birçok erkeğin hayalini süslüyor. Buna ulaşmak için birçok yağ, kür ve uygulama tavsiye edilse de bunların arasından en doğru ve kompakt olanı bulmak size büyük avantaj sağlayabilir. Birçok kür ve uygulamada, sakal gürleştirmek için hint yağı ve badem yağı gibi yağlar tavsiye edilirken, Luis Bien Sakal Serumu tüm bu yağ özlerini özel formülünde bulundurarak, doğal yağlardan daha etkili bir çözüm sunar.

Luis Bien Sakal Serumu’nun içeriği de size aradığınız günlük bakımı sağlayacak bitkisel yağlardan oluşur. İçeriğindeki E vitamini, hint yağı, susam yağı gibi yağlar sakal çıkarma konusunda yardımcı olurken aynı zamanda cildinizi nemlendirir. Serum, cildinizdeki kıl köklerinize nüfuz ederek köklerin beslenmesine ve gürleşmesine katkı sağlar. Düzenli kullanım sağlandığında aradaki farkı kısa sürede görebilirsiniz.

Sakallara şekil vermek, ellerimizle karıştırmak ve yeri gelince oynamak eğlenceli olduğu kadar üzücü bir durum da olabilir. Çünkü sakallarınız seyrekse, istediğiniz şekli vermekte zorlanacak ve haliyle hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Fakat Luis Bien Sakal Serumu, yağların gücünü kullanarak kıl köklerini besler ve sakalların daha canlı çıkmasına yardımcı olur. Bundan sonra tek yapmanız gereken düzenli olarak Luis Bien Sakal Serumu kullanmak ve sakallarınıza nasıl şekil vermek istediğinizi düşünmek!