Güzel ve bakımlı saçların sırrı

Dış görünüşümüzün en önemli unsurları arasında yer alan saçlarımızın, her zaman bakımlı, ışıl ışıl ve sağlıklı görünmesini isteriz. Her ne kadar günlük hayatın getirdiği stres, çevresel faktörler ve genetik sebepler saçlarımızın istediğimiz gibi görünmesine engel olabilir. Bu noktada saç bakımımıza ayıracağımız zaman, oluşabilecek bu olumsuz faktörlere karşı saçlarımızı sağlıklı ve canlı tutmaya yardımcı olabilir.

Az önce de belirttiğimiz gibi; güzel, parlak ve sağlıklı saçlara giden yol saç bakımından geçiyor. Doğru saç bakımı ürününü seçmenin yanı sıra bu konuda yetkinliğine güvendiğiniz kişilerden alacağınız tavsiyeler de ‘doğru ürün seçimi’ konusunda size yol gösterecektir. Bu sayede uygulayacağınız günlük saç bakımı ile saçlarınızda oluşan kırılma, seyrelme, cansızlık ve dökülme gibi sorunların önüne geçebilirsiniz.

Saçlarımız hangi dış faktörlerden etkilenir?

Saçlarımızın da cildimiz gibi dış faktörlerden sıkça etkilendiğini unutmamalıyız. Saçlarımızın kalitesini bozarak kırılma, seyrelme, cansızlık ve dökülme gibi sorunlara neden olan bir çok dış faktör bulunuyor. Uyku düzensizliği; vitamin, mineral ve protein eksikliğine neden olan sağlıksız beslenme; zayıf bağışıklık sistemi; hormonal dengesizlik; genetik durum; çevresel faktörler; stres, travma ve anksiyete gibi psikolojik konular; antidepresan ve kan inceltici gibi ilaçlar yaşayabileceğiniz ani kilo kayıpları saçlarınızın olduğundan çok daha sağlıksız görünmesine neden olabilir. Bunun yanı sıra saçlarımıza bilinçsiz bir şekilde uyguladığımız röfle, boya, maşa ve fön gibi eylemler de saçlarımızın bakımsız görünmesine neden olabileceği gibi saçlarda kalıcı hasar bırakabilir.

Peki nasıl saç bakımı yapabiliriz?

Parlak, sağlıklı ve canlı saçlara sahip olmak için hepimizin uygulayabileceği son derece basit ve gündelik yöntemler var. Bunlardan ilki, her hafta düzenli olarak saç bakımını yapmaktır. Saçlarımız yukarıda da saydığımız dış faktörlerden etkilenerek, nemini kaybedebilir. Bu süreçte saç köklerimiz, mineral ve yağlara ihtiyaç duyar. Bu nedenle, kendi saç cinsimize uygun doğal saç bakımları ve doğru beslenme ile saç köklerimize ihtiyacı olan mineral ve yağları sağlayabiliriz.

Gerek online gerekse de fiziksel mağazalarda birçok farklı markanın ürünleri yer alsa da bunlar arasında doğru ve saçlarınıza uygun ürünü bulabilmek her zaman kolay olmuyor. Bu sebeple gerekli olan tüm mineral ve yağları içeren Luis Bien Mavi Saç Bakım Serumu, saçlarınızın aradığı her şeye sahip yapısıyla tercih edebileceğiniz ürünlerin başında geliyor.
Dermatolojik olarak da onaylı Luis Bien Mavi Saç Serumu, saç köklerinizi besleyerek kökten itibaren saçlarınızın gürleşmesini sağlıyor. Saç köklerini besleyerek saçların güçlenmesine yardımcı olan serum, bu sayede saç dökülmelerini de büyük oranda önler. Yeni saç kökü oluşumuna destek sağlayan Luis Bien Mavi Saç Bakım Serumu, cansız ve cılız saçları onarır.

Luis Bien Mavi Saç Bakım Serumu, özel formülünde yer alan doğal özler ve E vitamini sayesinde düzenli kullanımlarda saçların daha güçlü ve canlı görünmesine yardımcı olur. Çevresel, fiziksel ve strese bağlı tüm faktörlere karşı koruma sağlayan serum, düzenli kullanımlarda yeni saç oluşumuna da katkı sağlar.