İntimCare Temizleme Jeli Nedir? Nasıl Kullanılır?

İntimCare Temizleme Jeli, hassas bölgenizi temizlerken aynı zamanda da nemlendirirek bakterilere karşı bir koruma sağlar. İçeriğindeki laktik asit sayesinde genital bölgenizin yapısıyla uyumlu bir temizleme için ideal üründür.

Formülünde cildinizin güzel kokmasını sağlayacak içerikler vardır. Cildinizi ferahlatacak ve hoş olmayan kokuları önleyecektir. İçerisindeki probiyotikler cildinizin kurumasına karşı bir direnç oluşturacaktır.

İntimCare Temizleme Jeli, bahsettiğimiz üzere vajinal bölgenin pH değerine uygun olacak bir şekilde tasarlanmıştır. Cildinizi tahriş etmeyecek anti-bakteriyel içeriği hijyen ve hoş kokular konusunda istediğiniz sonucu almanızı sağlayacaktır. İntimCare Temizleme jeli’nin içerdiği Çay Ağacı Yağı’nın koruyucu etkisi genital bölgenizin hijyeni için oldukça faydalı ve etkilidir.

Ancak genital temizleme işleminde sabun kullanılması önerilmez, genital bölgenizin yapısını etkiler ve hızlıca bakteri üremesine sebebiyet verebilir. Sabunlar derimizin pH seviyesini korumak için yapılır. Ancak derimizin pH seviyesi 5.5 iken bu genital bölgede 3.8 ve 4.5 pH seviyesi arasında seyretmektedir. Yani genital bölge temizliğinde sabun kullanmak bu bölgenin pH seviyesini etkileyecektir.

Doktorlar tarafından tavsiye edilen, sabun yerine hassas bölge temizleme jelleri kullanmanızdır. Genital bölgenizle aynı pH seviyesine sahip temizleme jelleri sağlığınız için daha iyisi olacaktır.

Hassas bölge temizliğini yapmak için öncelikle küçük bir miktar İntimCare temizleme jeli alıp, elinizde köpürtünüz. Köpürttüğünüz zengin içerikli jeli, dış genital bölgenize nazikçe uygulayın. Ardından ılık su ile iyice durulayabilirsiniz. Tahriş olmuş ciltte kullanmayın. Gözle temastan kaçının; eğer temas olursa bol su ile durulayın. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza etmeye özen gösterin.

Gential Bölge Temizliği nasıl yapılmalı?

Genital bölgede oluşabilecek en küçük sorun, kısırlığa neden olabilecek büyük hastalıklar doğurabilir. Hassas bölgelerin yapısı beraberinde koku, yanma, kaşıntı vb. sorunları beraberinde getiriyor. Bu yüzden, bu bölgelerin temizliğine ayrıca dikkat edilmelidir.

Hassas Bölgeler Kuru Tutulmalıdır

Banyo ve tuvalet sonrası genital bölgenin iyice kuruduğundan emin olunmalıdır. Aynı şekilde havuz ve deniz sonrası da genital bölge havlu ile iyice kurulanmalıdır. Ayrıca ıslak mayo ile oturmak hem pişik hem de diğer rahatsızlıklara davetiye çıkarır. Mümkün mertebe mayo ile uzun süre dinlenmemeye dikkat edilmelidir. Tuvaletlerde ise önden arkaya olacak şekilde genital bölge temizliği tamamlanabilir.

Vajinal Duşta ve Banyoda Sabun Kullanımından Uzak Durun

Alkali ph değerine sahip sabunlar, genital bölge florasını bozarak bazı zararlı mikroorganizmaların üremesi için ortam oluşturur. Bu yüzden hassas bölgeler yalnızca su ile yıkanmalı, sabun ile temas etmemelidir. Vajinal duş denilen, vajinanın içini yıkama eyleminden kesinlikle uzak durulmalıdır. Basınçlı su, iç yüzeyleri sabunla yıkama ya da parmak ile temizlikten uzak durulmalıdır.

Genital Bölge Jellerinden Faydalanın

İçeriğinde besleyici vitamin ve mineraller bulunan İntimCare temizleme jeli, özellikle adet dönemi ve ilişki sonrasında temizlik için kullanılmalıdır. Hiçbir temizleme ürününü vajina içini temizlemek için kullanmayınız, genital temizlik ürünleri yalnızca dış yüzey temizliğinde kullanılmalıdır.

Yumuşak İç Çamaşırları Giyin ve Tamponunuzu Sık Sık Değiştirin

Yaz aylarında ve adet dönemlerinde oluşan kokuya karşı savaşmak için sık sık tampon değiştirmelisiniz. Bu şekilde oluşabilecek enfeksiyonlar engellenir ve koku sorunu ortadan kalkacaktır. Kokuya karşı kesinlikle genital bölgenize parfüm ya da deodorant sıkmayınız. Ayrıca iç çamaşırlarınızı pamuklu ve rahat tercih edin. Aynı şekilde pantolonunuzun sıkmadığından ya da dar olmadığından emin olun.

Beslenme Alışkanlıklarınıza Dikkat Edin

Öncelikle sigara ve alkol kullanımını azaltın, mümkünse bırakın. Sigara, vücuttaki kan hücrelerinin oksijen doygunluğunu düşürür. Bu da vajinal bölgede enfeksiyonlara davet çıkarır. Aynı şekilde alkol, vücut direncini düşürerek vajinitlere sebep olur. Beslenme konusunda posalı gıdalar, bol meyve ve sebze yiyerek beslenilmelidir. Bağırsak florasını ve dolaylı olarak genital bölgenin sağlığını etkileyen probiyotik gıdalar tüketilmelidir. Şeker, yağ ve fazla kalori içeren gıdalardan uzak durulmalıdır.