Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem

Kuru Cilt İçin Bakım

Kuru ciltler için krem ürünleri birçok konuda yardımımıza koşuyor. Bunlardan biri de ciltte yaşanan kuruluk sorunları. Kuru ciltler, hızlı yaşlanmanın da ilk adımlarını oluşturduğu için bu konuya özel olarak önlem alınma büyük önem arz ediyor. Doğru ürün tercihi burada anahtar bir rol oynarken, stresten uzak bir hayat, aktif spor yapmak ve bol bol su içmek de cildin canlı, parlak ve pürüzsüz yapısını korumaya yardımcı olacaktır. 

Kuru Cilt Neden Olur?

Ciltteki nem eksikliğinde görülen pütürlü ve tahriş olmuş görünüm birçok kişinin ortak sorunu. Bu sorunun sahibi ise genellikle kuru ciltler. Cilt tipi her ne olursa olsun nemlendirme, kişinin günlük cilt bakım rutinine eklemesi gereken bir başlıktır. Yüzü yıkamak, toniklemek ve nemlendirmek olarak cilt bakımı üç ana başlıkta toparlanırsa; nemlendirme adımı, yüz temizlemenin ardından gelen ve olmazsa olmaz olarak düşünülmelidir. Bu nedenle, hem cildin günlük nem ihtiyacını karşılamak hem de cildi makyaja hazırlamak için doğru bir nemlendirici krem kullanılmalıdır.

Kuru ciltler için krem önerileri nedir?

Kuru ciltler için nemlendirici krem önerileri vermeden önce, kuru ve hassas ciltlerin cildin günlük nem ihtiyacını sıkıca takip etmeleri gerekmektedir. Bu ihtiyaç fark edildiği an da kuru ciltler için nemlendirici yüz kremi devreye girmektedir. Piyasada kuru ciltler için nemlendirici krem markaları giderek artarken, bu artış kimyasal ürünlerin artışını da beraberinde getirmektedir. Bu nedenle, tercih edilen markanın dermatolojik olarak test edilmiş olmalı ve cildin nem ihtiyacını karşılamalıdır. Kuru ciltler için nemlendirici yüz kremleri tek başına yeterli gelmeyebilir. Kuru ciltler için doğal nemlendirici tarifleri dikkate alınmalı ayrıca nemlendirici maskeler haftada bir veya iki kez uygulanmalıdır.

Luis Bien, kuru ciltler için sunduğu nemlendirici yüz kremi alternatifleri ile cildinizin nem ihtiyacını kısa sürede karşılayacaktır. Cildinizin gün içinde kaybettiği nemi geri kazanarak, gün boyu yumuşak ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Özellikle Luis Bien Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Krem ile nemlendiricilerin en çok şikâyet edilen yanı olan ciltteki yağlılık hissine son verecektir. 

Luis Bien Moısture Boost kremi cildinize dairesel ve yumuşak hareketlerle uygulayarak, değişimin tadını çıkarmaya ne dersiniz?

Kuru Cilt İçin Krem Kullananlar