Sağlıklı Cilt İçin Yapılması Gerekenler

Hepimiz cildimizin pürüzsüz, sağlıklı ve parıltılı görünmesini istiyoruz. Cildimiz, yediğimiz ve içtiğimiz gıdalar, soğuk ve sıcak hava şartlarının yanı sıra yapısına göre farklı tepkiler verebiliyor. Cildimizde bu etmenlere bağlı ortaya çıkabilecek cilt sorunları gerek sağlığımız gerekse de özgüvenimiz üzerinde olumsuz bir etki bırakabiliyor. Bu sorunların başında da ergenlik çağlarında ortaya çıkmaya başlayan akneler geliyor.

Özellikle yağlı ciltlerde görülen akne problemi, ciltte kalıcı hasar bırakabilir. Bu sebeple günlük cilt bakımı büyük önem taşıyor. Uygulayacağınız uygun günlük cilt bakım rutini ile akne sorununun önüne geçebileceğiniz gibi çok daha sağlıklı, temiz ve pürüzsüz bir cilt sahibi olabilirsiniz.

Akne Nasıl Oluşur?

Ergenlik çağına girilmesiyle birlikte vücudumuzda değişen hormonlar, cilt üzerinde de önemli değişimlere neden olabilir. Bu dönemde salgılanan hormonlar, ciltte yer alan yağ oranını artırıp akne oluşumuna neden olur. Yağlı ve geniş gözenekleri ciltlerde ise bu durum daha hızlı bir şekilde gelişebilir.

Bu süreçte yağlı ve işlenmiş yiyeceklerin tüketilmesi akne oluşumunu hızlandıran faktörlerden bir diğeri olarak öne çıkıyor.

Gündelik hayatımızın olumsuz parçalarından biri olan stres de akne oluşumunda büyük bir role sahip. Stresli olduğunuz süre boyunca cildinizde oluşan ufak bir çıkıntıyı kaşıyıp, tahriş ederek akne oluşumuna davetiye çıkarabilirsiniz. Özellikle gerekli hidyene sahip olmayan ellerle cildinize yaptığınız her dokunuş, başınıza istenmeyen sorunların açılmasına neden olabilir.

Akne oluşumuna neden olan faktörlerin bir diğeri de kullandığınız cilt bakım ve kozmetik ürünleri olabilir. Cilt yapınıza uygun olmayan bir ürün tercih ederek cildinize çok büyük zarar verebilirsiniz. Bu sebeple kozmetik ürünü tercih etmeden önce cildinizi çok iyi tanımanızda ve seçtiğiniz ürünün dermatolojik olarak test edilmiş olmasında fayda var.

Cilt Bakım Ürünü Önerileri

Kozmetik dükkanları, eczaneler ve büyük marketlerde birçok markanın cilt bakım ürününü bulabilirsiniz. Burada önemli olan cildinize uygun olan ve dermatolojik olarak test edilmiş bir ürünü tercih etmeniz. Dermatolojik olarak test edilmiş olan Luis Bien Anti Akne Bakım Kremi, cildinizde oluşan akne problemlerini gideren içeriğiyle dikkat çekiyor.

Luis Bien Anti Akne Bakım Kremi, içeriğindeki salisilik asit sayesinde cildi yeniler. Tıkanmış gözenekleri açar ve derinlemesine temizler. Gözeneklerin sıkılaşmasına yardımcı olurken, cilt dokusunun pürüzsüzleşmesine katkı sağlar. Antibakteriyel özelliği ile akne ve sivilcelerin tekrar oluşumunu önlemeye yardımcı olur. Luis Bien Anti Akne Bakım Kremi, içeriğindeki Allontoin ve doğal nemlendiricilerle beraber cildi yatıştırır. Düzenli uygulamada, cildinizde anlık değil kalıcı etki sağlar.

Salisilik asit ve B3 vitamini içeren Luis Bien Anti Akne Bakım Kremi; akneli ve sivilceli ciltler için özel olarak formüle edilen yapısıyla cildi derinlemesine temizler, siyah noktalardan arındırır ve gözenekleri rahatlatır. Akne ve sivilcelerin tekrar oluşumunu engellemeye yardımcı olur.