Selülit Tedavisi İçin Olan Bitkisel Buz Bölgesel İncelme Sağlar Mı?

Yaz ayları yaklarşırken, kadınların korkulu rüyası selülit sorunu da yine gündeme geliyor. Pek çok farklı krem, yöntem ve tedavi olsa da bunların arasından en doğru olanı tercih etmek büyük önem taşıyor. Peki son günlerde adını sıkça duyduğumuz Cold Cellulite Bitkisel Buz Selülit Tedavisi nedir?

Hızlı kilo değişimi, uzun süre ayakta durmak, tüketilen besinler, dengesiz beslenme gibi birden çok nedeni olan selülit, kadınların en çok şikayet ettiği problemlerden birisidir. Fakat Luis Bien Cold Cellulite Bitkisel Buz Tedavisi, bu soruna çare bulmanıza yardımcı oluyor.

Aloe vera özü, çam kabuğu, beyaz hardal gibi bitkisel ürünlerin bulunduğu buz, kan akışının hızlandırılması ve hücre yenilenmesi sağlayarak selülit tedavisini amaçlıyor.

Cold Cellulite Bitkisel Buz Tedavisi ne işe yarar?

Soğuk iklimde yaşayan kadınların selülit sorunu ile karşılaşmamalarının en büyük faktörü sürekli soğuk bir ortamda olmalarıdır. Bu tarz soğuk iklimlerde yaşayan kadınların kan dolaşımları otomatik olarak hızlanmakta ve yağ yakımını sağlamaktadır.

Cold Cellulite Bitkisel Buz da bu yöntemi benimseyerek kan dolaşımını hızlandırır ve hücrelerin hızlı yenilenmesine yardımcı olur. Kan dolaşımı hızlandığı için bölgede yağ yakımı gerçekleşirken yenilenen hücreler portakal kabuğu görünümünü azaltır.

Cold Cellulite Bitkisel Buzu kimler, nasıl kullanır?

Egzersizi hayatının bir parçası haline getiremeyen, aşırı yağlı ve tuzlu tüketen kişiler ile selülit sıkıntısı yaşayan herkes kullanabilir. En az bir gece önce dondurucuda bekletilen bitkisel buz, kuru bir havlu ile selülitli bölgeye buz eriyene kadar masaj yaparak uygulanır. Buz eridikten sonra da masaj yapmaya bir müddet devam edilir. İki günde bir kullanılması önerilen buzun dairesel masaj hareketleriyle uygulanması gerekir.

Selülit masajı nedir?

Selülit tedavisi denilince akla hemen selülit masajı gelmelidir. Çünkü selülit ile ilgili her ürünü masaj ile birlikte kullanmanız gerekir. Bu sebeple bitkisel buz eridikten sonra da bölgeyi önce yoğurma hareketiyle daha sonra tüm parmaklarınızı kullanarak iç kısımdan dış kısma doğru hareketlendirecek şekilde masaj yapmanız gerekmektedir.

Selülitler nasıl geçer?

Egzersiz, masaj ve düzenli beslenme şekline geçildiğinde dahi kurtulması çok zor olan selülitin, lazer veya mezoterapi yöntemlerine başvurmadan Cold Cellulite Bitkisel Buz Tedavisi ile geçmesine yardımcı olabilirsiniz.

Selülitten kurtulma yolları nelerdir?

Turunçgiller ve yeşil yapraklı sebzelerle ile su tüketimini arttırmak, ayrıca sigara ve aşırı alkolden uzak durmak selülitten kurtulma konusunda önemli bir adımdır. Her gün spor yapılamasa da günde 20 dakikalık egzersizler, metabolizma hızınızı etkileyecek ve selülit tedavisine daha hızlı yanıt vermenizi sağlayacaktır.

Selülit Tedavisi kesin sonuç verir mi?

Selülitlerden kurtulmak zor olsa da imkansız değildir, fakat selülit tedavisi devamlılık isteyen bir süreçtir. Bu sebeple selülitlerden gözle görülür şekilde kurtulsanız dahi tedaviye devam etmeniz gerekmektedir.