Saçlarınızı Renkli Wax ile Renklendirin

Renkli Wax Avantajları

Renkli Wax birçok açıdan avantajlı bir kullanım sağlıyor. Bunun en belirgin nedeni saçınıza uzun süre uğraşmadan saç renklendirme imkanı vermeniz. Ruh haliniz sık değişiyorsa veya saçlarınızı hep aynı renk kullanmamak ve bunu da boya ile yapmamak istiyorsanız Luis Bien  tarafından sunulan bu  wax ürünü size beklediğinizi veriyor. İsminden de anlaşıldığı üzere farklı renklerde kullanım sağlıyor. Aynı zamanda saç şekillendirici etkisini de hissediyorsunuz.

Saç renklendirme sayesinde stresinizi azaltabilirsiniz. İnsanlar her zaman aynı şeyleri yapmaktan hoşlanmazlar. Görüntülerinde de aynılık bir yerden sonra sıkıcı olabilir. Bu nedenle renkli saçlar size yenilik kazandırır ve üzerinizdeki baskıları da azaltır. Bir kişi iş yerinde devamlı iyi görünürken arada bir de değişiklik yapmak istiyorsa bu halde saçlardan işe başlayabilirsiniz. Saçınızın rengini değiştirmek kendinizdeki kötü enerjinin gitmesinde etkili olur.

Renklendirici ürün nasıl kullanılır?

Saç renklendirme ürünü kullanımı için çok basit bir işlem sırası görülüyor. Gözle herhangi bir temas olmadan nereye uygulamak istiyorsanız bir miktar avuç içine almanız ve dağıtıp saçınıza sürmeniz gerekiyor. Aynı renk tonu olana kadar kullanıma aynen devam ediliyor ve sonra da şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Renklendirici kullanımı sonrası

Saç renklendirme sonrası aşamada ise en en dikkat edilmesi gereken nokta, gece bu wax ile yatmamak. Yani bu ürünü saçınızda çok uzun süre bekletmemek ve gece temizledikten sonra yatmanız gerekiyor. Bunun da en temel nedeni ertesi güne kalması halinde saçların yapısına zarar verme potansiyeli olması. Temizlenmeyen saçlar nefes alamıyor ve bu da önemli bir sorun haline geliyor.  Özellikle de erkeklerin, saçına sürekli şekillendirici ile işlem yapanların, zayıf saçlara sahip olan, ailesinde kellik sorunların olanların buna daha fazla önem vermesi gerekiyor. Saç renklendiricisi kullanımı çok basit ancak sonrası süreç için temizlik detayı atlandığı zaman uzun vadede ve yinelenen kullanımlarda pürüzler görülebiliyor.

Saç güçlendirme amacınız varsa düzenli olarak bakım yapmanız gerekebilir. Örneğin; iki haftada ya da duruma göre ayda bir kere saçlarınıza doğal içeriklerden oluşan maske hazırlamalısınız. Doğal maskelerin içeriği değişebilir. Ancak zeytinyağı, hindistan cevizi yağı gibi maddelerle rutin uygulamaların iyi geldiği dermatologların da hemfikir olduğu konular. Düzenli olarak dışarıdan etkenlere maruz kalan saçların düzenli olarak iyileştirilmesi gerekiyor. Bu yüzden iyileştirmenin düzenli olması adına bu gibi bitkisel ürünler ya da diğer bakım ürünleri seçilebiliyor. Tabi bu noktada dışarıdan gelen etkenlerin en aza indirilmesini sağlama gibi bir amaçtan da bahsedilebiliyor. Saçları renklendiren ürün şekillendirici birçok uygulamalar, saç yapısının zarar görmesi demek olduğundan bu uygulamaları olabildiğince azaltmak yıpranmaların önüne geçmek anlamına geliyor. Güneş ışınlarını bu noktada es geçmemek gerekli elbette. Çünkü saçlara gelen güneş ışınları kırılmaları kolaylaştırıyor, solgun görüntüye neden oluyor, renkte değişiklikler yapabiliyor ve daha da önemlisi köklere zarar verebiliyor.  Köklerin zarar görmesi demek saçların beslenme kaynaklarının yok olması demek bir anlamda. Bu nedenle uzun süre güneşte kalmamak gerekiyor.

Saç Renklendirme Teknikleri Uygulayan Müşterilerimiz